• Rekrutacja 2023/2024

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kukowie ogłasza zapisy dzieci do przedszkola i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024 w dniach od 01.03.2023r. do 31.03.2023r. Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola i klasy I na rok szkolny 2023/2024 ustala zarządzenie Wójta Gminy Stryszawa z dnia 17 stycznia 2023r.

Zapisy dzieci do przedszkola

1. Od 1.03.2023r. do 31.03.2023r- rodzice składają wniosek wraz z załącznikiem o przyjęcie do przedszkola

2. Od 11.04.2023r. do 21.04.2023r.- weryfikacja wniosków

3. Dnia 24.04.2023r.-podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

4. Od 25.04.2023r. do 05.05.2023r.- potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

Wnioski o przyjęcie do przedszkola do pobrania u nauczycielki przedszkola oraz ze strony internetowej: https://spkukow.edupage.org

Wypełnione wnioski należy składać u nauczycielki przedszkola.

Zapisy uczniów do klasy I szkoły podstawowej.

1. Dzieci 7-letnie (ur. 2016r) obowiązkowo rozpoczynają naukę w klasie I.

2. Rodzice zapisują dziecko u dyrektora szkoły w terminie od 01.03.2023r do 31.03.2023r wypełniając stosowny wniosek.

3. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko 6-letnie, pod warunkiem odbycia przez dziecko w roku poprzedzającym rok szkolny obowiązkowego przygotowania przedszkolnego.

Przyjęcie dziecka do klasy I następuje po złożeniu wniosku rodzica w terminie do 31.03.2023r.

Wnioski do pobrania u nauczyciela przedszkola oraz ze strony internetowej: https://spkukow.edupage.org

Wypełnione wnioski należy składać u nauczycielki przedszkola.

W związku z koniecznością kontroli spełniania obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego przez dzieci zamieszkałe w obwodzie naszej szkoły, rodzice zobowiązani są zgłosić fakt zapisania dziecka do innego przedszkola/ szkoły w sekretariacie naszej szkoły pod numerem telefonu 338748009 lub e-mail: sp2kukow@poczta.onet.pl

• Informacja!

• Szanowni Państwo,

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 08.02.2022 planujemy zorganizowanie zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej

1. Od marca do końca roku szkolnego realizowane będą zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne dla uczniów klas V- VIII

2. Od 1 września 2022  do grudnia 2022  dla wszystkich uczniów (I - VIII) – proponowane zajęcia:

a) zajęcia korekcyjno- kompensacyjne

b) zajęcia logopedyczne

c) zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne

Proszę rodziców o udzielenie informacji wychowawcom klas, czy Państwa dziecko brałoby udział w proponowanych zajęciach !!! .

Do dnia 24.02.2022r przekazujemy informacje dotyczące udziału w zajęciach organizowanych w tym roku szkolnym  ( marzec – czerwiec)

Informacje o zajęciach organizowanych w nowym roku szkolnym 2022/2023 będą przekazywane w stosownym terminie.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z pedagogiem.

• Nasza szkoła otrzymała 60.000 zł w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

Celem tego Programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejetności praktycznych wśród uczniów.

Już wkrótce pochwalimy sie pierwszymi zakupami.

• KONKURS PLASTYCZNY „STRAŻ POŻARNA W AKCJI”

• Ochotnicza Straż Pożarna w Kukowie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkoły podstawowej do udziałuw konkursie plastycznym „Straż Pożarna w akcji”.

Format i technika wykonania pracy – dowolna. Prace zaopatrzone w metryczkę zawierającą imię, nazwisko, wiek uczestnika oraz nr kontaktowy można dostarczyć do swoich wychowawców, którzy przekażą je do OSP w Kukowie.

Prace należy dostarczyć najpóźniej do 28.02.2022r.

Ogłoszenie wyników nastąpi 06.03.2022r.

Na zwycięzców czekają nagrody!!!ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!