• Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 - wyniki

• Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im.J.Kasprowicza w Kukowie znajduje się na drzwiach wejściowych do przedszkola.

Wszyscy kandydaci zostali przyjęci na rok szkolny 2024/2025.

Rodzic, którego dziecko zakwalifikowało się do przyjęcia w terminie do dnia 06.05.2024r., powinien złożyć pismo potwierdzające wolę zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Kukowie.

Niedopełnienie tego obowiązku w terminie wiąże się ze skreśleniem dziecka z listy dzieci przyjętych.

Wzór pisma o potwierdzeniu woli zapisu znajduje się do pobrania poniżej lub u wychowawców Oddziału Przedszkolnego.

• III miejsce Leny w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

• 18 kwietnia 2024 r., w Sali Bankietowej „Greg” w Budzowie, odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas VI-VIII. Organizatorem konkursu, który cieszył się ogromną popularnością wśród uczniów szkół z całego powiatu, była Biblioteka Publiczna i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów.

Celem konkursu było:propagowanie piękna poezji,kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich,rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci,upowszechnianie kultury języka,aktywizowanie miłośników poezji.

W konkursie udział wzięli reprezentanci kl. VI – VIII z całego powiatu suskiego. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane.

Laureatką – zdobywczynią III miejsca – została uczennica naszej szkoły – Lena Górska z kl.VII.

Gratulujemy Lenie i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!

Lidia Młyńska

• I miejsce w konkursie BRD

• W dniu 16 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym etapie turnieju BRD (Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym), który został przeprowadzony w ZSP w Lachowicach. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej i starszej. Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsca w obu kategoriach.

W kategorii młodszej reprezentowali nas: Emilia Patera, Milena Barzycka, Karol Karkula, Marcel Wolf, w kategorii starszej: Jakub Płonka, Dawid Rusin i Bartłomiej Gaweł.

Uczniowie awansowali do etapu powiatowego, w którym będą reprezentować naszą gminę.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

• II miejsce Promyczków

• Grupa „Promyczki” z przedszkola zajęła II miejsce w konkursie plastycznym pod tytułem „Podaj Niebieską Dłoń dla Autyzmu” organizowanym przez OREW w Tarnawie Górnej.