• wrzesień 2022

• Wrzesień był pierwszym miesiącem, w którym podczas zajęć mogliśmy wykorzystać sprzęt zakupiony w ramach tzw. "Laboratoriów przyszłości". W trakcie tego okresu m.in. uczniowie klasy IV mieli okazję obserwować pierwszy wydruk modeli 3D, a uczniowie klasy VII  zapoznali się  z technologią druku 3D i postawili pierwsze kroki w projektowaniu modeli 3D (program Tinkercad). Na lekcjach techniki uczniowie poznali zawartość skrzynek narzędziowych i na bieżąco na zajęciach korzystają z ich zawartości. Na zajęciach dodatkowych dużą atrakcją wśród uczniów są klocki LEGO Spike Prime.

W tym miesiącu bardzo przydatny okazał się również sprzęt do realizacji nagrań (aparat, statyw, oświetlenie). Dzięki niemu możemy realizować projekt, o którym więcej informacji przekażemy w późniejszym terminie.

druk_3D.mp4