• rok szkolny 2015/16

• Podsumowanie roku szkolnego 2015/16

Nie tak dawno wypoczęci i z wielkimi planami dotyczącymi nauki i pracy na najbliższy rok szkolny witaliśmy się z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Zanim się obejrzeliśmy minęło dziesięć miesięcy i przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć uczniów w roku szkolnego 2015/2016.

Najwyższą frekwencją mogą pochwalić się uczniowie klasy IV97,1

Braliśmy udział w  licznych konkursach:  VIII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II, Małopolskim Konkursie Humanistycznym, Małopolskim Konkursie Przyrodniczym, Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego, Małopolskim Konkursie Matematycznym, konkursie plastycznym "Bezpiecznie na pasach", Konkursie Ortograficznym, konkursie plastycznym "Kartka mikołajkowo-świąteczna", Konkursie Informatycznym "Pierwszy Mail",  XVI Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, konkursie "Babiogórska Szopka Regionalna, w Konkursach Sportowych: Biegi przełajowe,  Tenis stołowy, Festiwal Ekologiczny .

BIEGI PRZEŁAJOWE

16 września 2015r. uczniowie szkoły podstawowej rywalizowali w etapie gminnym biegów przełajowych. Dystans do pokonania dla dziewcząt wynosił 800m, natomiast dla chłopców 1000m. Najlepsza szóstka z każdego biegu awansowała do etapu powiatowego, z naszej szkoły byli to: Michał Lenart (I miejsce), Wiktoria Barzycka (III miejsce), Dominika Lenart (VI miejsce) i Dominik Błachut (VI miejsce).

Gratulujemy!

BEZPIECZNA DORGA DO SZKOŁY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji  projektu "Bezpieczna droga do szkoły" prowadzonej przez Gazetę Krakowską. W konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły – do klasy przez pasy”, uczestnicy nadesłali 10 tysięcy prac. Komisja nagrodzila 12 uczestników.  Krystian Budka  uczeń kl.III naszej szkoły zajął II miejsce w kategorii kl. I-III .

W piątek 6 listopada odbyło się w Wieliczce rozdanie nagród połączone ze zwiedzaniem kopalni soli. Zdjęcia z imprezy i galerię nagrodzonych prac można było zobaczyć na stronie Gazety Krakowskiej.

Laureatowi gratulujemy!

FOTO

TENIS STOŁOWY

W poniedziałek 30 listopada 2015r. uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych rozgrywkach w tenisie stołowym. Najlepiej zaprezentowała się Dominika Lenart (kl. VI), która zajęła IV miejsce i awansowała do etapu powiatowego. Dominika w parze z Aleksandrą Kawa (kl. VI) zajeły II miejsce w rywalizacji drużynowej ulegając w finale uczennicom z Lachowic.

Konkurs recytatorski

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mogą poszczycić się wysokimi miejscami w etapie gminnym Konkursu Recytatorskiego. W kategori klas I-III Szymon Lenart - uczeń klasy I zajął II miejsce, a Magdalena Dyduch zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 14 stycznia 2016r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Lachowicach.

Grupa przygotowała występ, na który składały się tradycyjne kolędy i pastorałki. Śpiewającym dziewczynom towarzyszyły instrumenty muzyczne, na których grali uczniowie naszej szkoły. Grupa zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

TURNIEJ BRD

W dniu 16 marca 2016r. w Gimnazjum nr 2 w Lachowicach został rozegrany etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowali w nim: Barzycka Wiktoria, Magdalena Okruta, Błachut Dominik, Jakub Wątroba oraz Lenart Dominika.

Uczniowie musieli rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego, test z pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz pokonać na rowerze tor przeszkód.
          Po podliczeniu punktów okazało się, że uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY DRUŻYNOWY

12 maja 2016r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w etapie gminnym zawodów sportowych - czwórbój lekkoatletyczny drużynowy. Każdy uczeń uczestniczący w zawodach wziął udział w czterech konkurencjach: biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i bieg długim (dz. 600m, ch. 1000m). Drużyna chłopców wywalczyła II miejsce, a drużyna dziewcząt IV. I miejsce w obu kategoriach wywalczyli uczniowie SP 2 Stryszawa.